08 април 2016 | Кафе пауза

Брзи, кратки и едноставни вежби за одличен вид!

Специјалистот-офталмолог Викторија Филева од Систина Офталмологија советува дека и нашите очи имаат потреба од редовни вежби за да бидат одморени и поздрави.
Датум: 08 апр 2016
, Автор:

4 начини на кои модерниот живот си поигрува со умот и телото

Модерниот живот не е навистина поврзан со начинот на којшто се полните со енергија.

Нема извинување: Единствената машка навика која сите жени ја сметаат за одвратна

Според добиените резултати, за оваа навика едноставно нема никаков изговор.

Со кој јазик на љубовта зборувате?

Кога паровите се жалат еден од друг, често ја користат фразата „како да не го зборуваме истиот јазик“.

5-те најуспешни филмови за суперхерои досега

Во последните 10-15 години, филмовите за суперхерои достигнаа огромен успех и гледаност.

Поучна приказна за двајца пријатели: Како треба да го памтиме злото, а како добрината?

Оние моменти кои сакаме да ни останат во сеќавање треба внимателно да се избираат.

20 интересни факти за парите кои сигурно досега не сте ги знаеле

Денес за вас издвоивме 20 интересни факти за парите. Веруваме дека ќе ви биде многу интересно додека ги читате, а и сигурни сме дека ќе научите нешто ново.

Зошто пролетта е совршено годишно време за да започнете нова љубовна врска?

Позитивна енергија предизвикана од пролетното будење, создава потреба да се направи нов почеток и тие убави емоции да се споделат со некој кој нема да биде само пријател.

Пронајдете го вашиот хороскопски знак и дознајте дали сте во чекор со времето

Дали вие припаѓате во оваа група или пак, сте од оние кои времето ги гази?

13 најлоши сценарија кои ќе ви бидат познати доколку работите во канцеларија

Си ја сакате работата, но секојдневно ви се случуваат некои работи кои едноставно ве вадат од кожа.

Прочитајте го овој текст кога ќе се изморите од пораките дека мора да бидете „поубави“

Нѐ излажаа и ние поверувавме, бидејќи лагите се насекаде околу нас.
12