5 парчиња облека кои точно ја прикажуваат вашата посветеност на кафето

Секое претпладне, како што поминувате покрај луѓето имате впечаток дека сите ве гледаат попреку. Да, вие сè уште не сте ја испиле својата петта шолја кафе. Кога само би можеле да им го објасните тоа без да ја отворите устата…

1. Објаснете им ги вашите приоритети

1-5-parchinja-obleka-koi-tochno-ja-prikazhuvaat-vashata-posvetenost-na-kafeto-kafepauza.mk

Приоритетите мора да бидат јасни. Станување наутро, пиење кафе, после облекување, после муабетење, после сè друго.

2. Не се работи за тоа што сакате…

2-5-parchinja-obleka-koi-tochno-ja-prikazhuvaat-vashata-posvetenost-na-kafeto-kafepauza.mk

Има моменти кога сакате кафе за да уживате во него, но многу почесто имате потреба, итна состојба во која едноставно мора да добиете шолја кафе во раката.

3. А кога нема да добиете кафе, се случува ова…

3-5-parchinja-obleka-koi-tochno-ja-prikazhuvaat-vashata-posvetenost-na-kafeto-kafepauza.mk

За оние денови кога немате кафе при рака потребно е да им објасните на луѓето дека едноставно не можете да бидете среќни.

4. Не сте вие криви за вашето однесување

4-5-parchinja-obleka-koi-tochno-ja-prikazhuvaat-vashata-posvetenost-na-kafeto-kafepauza.mk

Ако пак некој ден претерате со кафето и почнете енергично да ја изразувате другата во себе, добро е да ја носите оваа маица со која јавно ќе го дадете најсоодветниот изговор.

5. Кафето го движи светот

5-5-parchinja-obleka-koi-tochno-ja-prikazhuvaat-vashata-posvetenost-na-kafeto-kafepauza.mk

За да објасните кој е вашиот вистински извор на среќа во животот, покажете го тоа со ова модно парче. Сега е јасно што ви значи кафето во животот.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар