24 декември 2014 | Кафе пауза

10 најчудни болести: Секогаш пијани, премногу великодушни…

Од нарушување во мозокот кое предизвикува преголема великодушност и постојани ерекции до шестгодишно девојче со „плочки“ на стомакот – ова се 10-те најчудни медицински состојби.
Датум: 24 дек 2014
, Автор:

Роденденски подарок за вашиот партнер Јарец

Јарците се рамнодушни, многу одговорни и многу, многу амбициозни. Поради тоа најдобрите подароци за овој хороскопски знак би го истакнале нивниот успех и материјална вредност.
Датум: 24 дек 2014
, Автор:

Победете ја попладневната дремка

Паузата за појадок ви заврши, го испивте второто кафе за денес и токму кога треба да бидете најпродуктивни, вие не можете да престанете да се проѕевате.
Датум: 24 дек 2014
, Автор:

Ученици даваат креативни одговори на едноставни прашања од нивните наставници

Децата се забавни, итри и креативни, а наставниците по дифолт се здодевни. Кога ќе ги напуштиме школските клупи, мислењето значително ни се менува...
Датум: 24 дек 2014
, Автор:

12 нешта кои навистина ве нервираат кога сте сингл

Кога сте во врска, сè е така убаво. Птиците пејат, сонцето грее, вие сте вљубени, сакате романтика и нежности. Но, кога сте сингл одеднаш од сите тие романтики ви се лоши, и гледате од малку поинаква перспектива.
Датум: 24 дек 2014
, Автор:

7 причини зошто да додадете цимет во вашите оброци

Циметот е популарен зачин кој многу често се употребува како додаток во пити со јаболка, кафе, чај, сутлијаш. Но и покрај убавиот вкус, постојат и здравствени причини поради кои треба почесто да го консумирате.
Датум: 24 дек 2014

9 факти за Чак Норис кои не се вицови

Кога зборуваме за факти за Чак Норис, тогаш мора да се напомене дали тие факти се вистински или се од оние кои ја слават неговата семоќност.

Книга: „Облечен човек“ – Игор Џамбазов

„Овие приказни се обични приказни. Вистински, човечки и возможни. Иако во животов сè е одамна невозможно.“
Датум: 24 дек 2014
, Автор:

Направете сами: Миризлива свеќа од ванила со зрна од кафе

Еве една оригинална и брилијантна идеја за сите љубители на кафето.
Датум: 24 дек 2014
, Автор: