06 февруари 2015 | Кафе пауза

7 модни трендови кои мора да умрат во 2015-та

Во 2014 година имаше неколку трендови за кои вредеше да се зборува: враќањето на 90-тите, патиките и палтата во шарени бои. Но, исто така постојат неколку трендови за кои никако не би смееле да зборуваме во сегашната 2015-та.

15 симпатични факти за бакнувањето кои малкумина ги знаат

Ако мислевте дека знаете сè за бакнежите, сте се излажале. Овие факти ќе ви го докажат тоа.

Кои се четирите најпромискуитетни хороскопски знаци?

На кои знаци им е најтешко да ги зауздаат своите сексуални желби?

Зошто вашата најдобра пријателка е и вашиот совршен „партнер“ за Денот на вљубените?

Па, зарем има подобра личност со која би можеле да го поминете овој ден?

Филм: Мордекаи (Mortdecai)

Кога станува збор за украдена уметност, Мордекаи е единствениот кој може да ѝ влезе во трага!

Што значи кажувањето „те сакам“ во различни периоди од врската?

Кога за прв пат се кажува „те сакам“ тоа има различно значење од она кое се кажува после неколку месеци, па и години од врската.

15 уметници ги развеселиле ѕидовите на една детска болница во Лондон

Мора да признаете, резултатите се навистина убави и би сакале сите болници да бидат вакви.

Експеримент во кој децата не успеале да го надмудрат мајмунот

Експеримент кој требало да ги покаже недостатоците на образовниот систем, односно дека децата не ги учат секогаш вистинските работи на училиште и затоа треба да се дебатира.

Ќебенце кое ги гушка осамените и тажните

Луѓето гушкаат најразлични работи додека се сами во кревет, најчесто перници и мечиња.

Одличен рецепт за пуканки од карфиол

Следниот пат кога ќе гледате филм, наместо обични пуканки направете ги овие здрави грицки од карфиол.

5 знаци дека сте премногу опседнати со слабеењето

Дали можеби почнавте да претерувате со обидот да ослабете?
12