09 февруари 2015 | Кафе пауза

Бијонсе: Во деведесеттите авангардна, но како изгледа тоа денес?

Сите сме имале лоши фази што се однесува до модата. Па, така и Бијонсе, таа е сепак човек и прави грешки како и сите ние понекогаш. Ова се нејзините најлоши модни избори.
Датум: 09 фев 2015

10 работи кои вистинскиот маж ги прави кога е во врска

Некои велат дека не постои нешто како „вистински маж“, а други се обидуваат да го дефинираат давајќи безброј свои видувања обликувани според своите желби и потреби.

Неколку едноставни начини да го возбудите за само 60 секунди

Со овие едноставни и брзи игри можете да го возбудите дури и за време на оние денови кои и двајцата сте претерано зафатени со вашите работни обврски.

Што значи тоа што постојано ви се јаде и како да го решите проблемот?

Сигурно ви се случило добро да се најадете, а по некое време да почувствувате дека сакате да каснете уште малку. Ќе каснете нешто и по некое време го имате истото чувство.

Хумор: Најглупавиот хороскоп на светот

Ако некогаш сте сакале да ѝ се ситите на астрологијата, имате прилика токму преку овој хороскоп.

3 љубовни грешки кои ги прават скоро сите девојки

Доколку научите како да ги избегнувате овие грешки во љубовните врски, тогаш многу брзо ќе го најдете совршениот партнер и нема да се мачите вртејќи се во круг со погрешниот.

Фотографии од бебиња направени само неколку секунди по породувањето

Моментот на раѓање на дете е најубавиот момент во животот на сите кои го доживеале тоа, па затоа овие портрети делуваат многу изненадувачки.

Греми 2015: Модата на црвениот тепих

Започнувајќи од неверојатниот фустан на Тејлор Свифт, сè до лошиот избор на Ријана, погледнете дел од модата на црвениот тепих...

18 цитати од „Дневникот на хулиганот“ за будење на сетилата

Книгата „Дневникот на хулиганот“ на Сашо Димоски е несекојдневен жанровски хибрид: проза во која има многу поезија, филозофски размисли, драмска предлошка и есеистички начин на пишување.
Датум: 09 фев 2015

Кучиња кои изгледаат како мали мечиња

Густото крзно на овие кучиња предизвикува тие да изгледаат како минијатурни меки мечки кои би можеле по цел ден да ги гушкате.

Зошто жените ги сакаат мажите?

Бидејќи кога ќе им кажеме „Те сакам“ тие не бараат објаснување.

Брз и евтин оброк: Макарони со сирење во шолја

Макарони со сирење во микробранова, готови за само неколку минути...
12