Кучиња кои изгледаат како мали мечиња

Кучиња кои изгледаат како мали мечиња

Според едно легитимно истражување базирано врз вистинска наука, кучињата и мечките се горе-долу истото животно, а токму тоа можат да го докажат и овие фотографии од мали и дебелки кутриња кои изгледаат како бебиња-мечиња.

Кучиња кои изгледаат како мали мечиња

Во оваа галерија од фотографии најчесто се појавуваат кучињата од расите чау чау, пудлица, самојед, померанец и шарпланинец чие густо крзно предизвикува тие да изгледаат како минијатурни меки мечки кои би можеле по цел ден да ги гушкате. Погледнете…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар