Бијонсе: Во деведесеттите авангардна, но како изгледа тоа денес?

Бијонсе: Во деведесеттите авангардна, но како изгледа тоа денес?

Сите сме имале лоши фази во животот што се однесува до модата. Па, така и Бијонсе, таа е сепак човек и прави грешки како и сите ние понекогаш. Во продолжение нејзините најлоши модни избори.

1. Па, добро сите сакавме да се преправаме во каубојци

1-Vo-devdesettite-avangardna-no-kako-denes-izgleda-toa-kafepauza.mk

2. Ако ова беше креација на некој од дизајнерите во „Проект Писта“, знаеме кој не продолжил понатаму

2-Vo-devdesettite-avangardna-no-kako-denes-izgleda-toa-kafepauza.mk

3. Во најмала рака нејзиниот начин на облекување е повозбудлив од тој на девојката одзади

3-Vo-devdesettite-avangardna-no-kako-denes-izgleda-toa-kafepauza.mk

4. Среќно со барањето на сјајот во таа чанта…

4-Vo-devdesettite-avangardna-no-kako-denes-izgleda-toa-kafepauza.mk

5. Плетенките, ресичките и Фотошоп ефектите ја прават оваа најдобрата креација на која човештвото било сведок

5-Vo-devdesettite-avangardna-no-kako-denes-izgleda-toa-kafepauza.mk

6. Не знам што е подобро: Дали одврзаните врвки или неколкуте пара фармерки на фустанот?

6-Vo-devdesettite-avangardna-no-kako-denes-izgleda-toa-kafepauza.mk

7. Веројатно Кели Роланд со нејзините чизми за на снег е заслужна за модниот избор на оваа фотографија

7-Vo-devdesettite-avangardna-no-kako-denes-izgleda-toa-kafepauza.mk

8. Овој пат можеби е виновна Мишел Вилијамс

8-Vo-devdesettite-avangardna-no-kako-denes-izgleda-toa-kafepauza.mk

9. Бијонсе, од каде ја зема таа јакна?

9-Vo-devdesettite-avangardna-no-kako-denes-izgleda-toa-kafepauza.mk

10. Дали е тоа материјал од завесата нa тетка ѝ?

10-Vo-devdesettite-avangardna-no-kako-denes-izgleda-toa-kafepauza.mk

11. Каубојците се очигледно голема инспирација за неа

11-Vo-devdesettite-avangardna-no-kako-denes-izgleda-toa-kafepauza.mk

12. Што си мислеле кога се облекле вака?

12-Vo-devdesettite-avangardna-no-kako-denes-izgleda-toa-kafepauza.mk

13. Чекајте, дали се тоа очилата на Боно Вокс?

13-Vo-devdesettite-avangardna-no-kako-denes-izgleda-toa-kafepauza.mk

14. Барем на еден ден и Бионсе сакала да биде Ариел

14-Vo-devdesettite-avangardna-no-kako-denes-izgleda-toa-kafepauza.mk

15. Ова сигурно баба ѝ ѝ го купила од пазар, зашто ѝ текнало дека како мала многу сакала пеперутки

15-Vo-devdesettite-avangardna-no-kako-denes-izgleda-toa-kafepauza.mk

16. Одлична е таа комбинација од кожа и крзно!

16-Vo-devdesettite-avangardna-no-kako-denes-izgleda-toa-kafepauza.mk

17. Таа е таа комбинација на тренерки и сребрено синџирче на половината

17-Vo-devdesettite-avangardna-no-kako-denes-izgleda-toa-kafepauza.mk

18. „Што ако носиме исти маички, па различни бои се!“

18-Vo-devdesettite-avangardna-no-kako-denes-izgleda-toa-kafepauza.mk

19. Не можат сите „сингл дами“ да ги кренат рацете, зaшто може да си ги закачат ресите на нешто

19-Vo-devdesettite-avangardna-no-kako-denes-izgleda-toa-kafepauza.mk

20. Ајде што Бијонсе изгледа евтино, но Мишел е како собирач на голф топчиња

20-Vo-devdesettite-avangardna-no-kako-denes-izgleda-toa-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент на катедрата за Општа и компаративна книжевност. Голем гурман, обожувач на уметноста и кафехоличар. Секогаш се интересира за нови погледи на светот и затоа има немирен дух. Задолжително наоѓа слободно време кое го поминува со нејзиното домашно милениче и да се напие макар една шолја кафе со пријателките.

Поврзани содржини

Остави коментар