Татковци кои даваат тотално „откачени“, но креативни примери за родителство

Татковци кои даваат тотално „откачени“, но креативни примери за родителство

Не е лесна задачата на татковците, иако многупати изгледа така. Ова особено важи за оние мажи кои за првпат стануваат татковци и притоа се соочуваат со нови предизвици и задачи за кои мораат да изнаоѓаат креативни начини и тактики. Тие мораат да бидат тука за своите деца, но истовремено и да не ги запостават своите желби и потреби. Оваа галерија ќе ви покаже дека за да бидете татко не мора да се откажете од хуморот, забавата и омиленото хоби. Напротив, овие нешта со децата во комбинација стануваат уште поинтересни.

Тој ѝ дозволува на ќерка си да му ги лакира ноктите на нозете додека игра видеоигри


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар