фризури | Кафе пауза

4 фризури што им одговараат на сите, без оглед на изгледот, стилот и возраста

Совршената фризура што одговара на вашето лице ќе внесе свежина во вашиот секојдневен изглед.

Ненадминлив тренд за коса: Како ќе се носи боб фризурата ова лето?

Иако идејата за скратување на косата звучи застрашувачки, всушност, боб-фризурата е модерна, лесна за одржување и дава посебен, уникатен изглед.

5 модерни фризури што ќе сакате да ги пробате ова лето

Оваа сезона, експертите за убавина велат дека во тренд ќе биде средна должина на косата, а во продолжение погледнете кои фризури ќе бидат најпопуларни ова лето.

Фризури за кратка и долга коса што можат да го издржат и најинтензивниот тренинг

Кога вежбате, потребни ви се додатоци, како удобни патики и опрема за вежбање. Но, сегментот што често го заборавате е косата, а таа може да го наруши вашиот тренинг.

Фризури што ќе бидат во тренд оваа пролет и со кои ќе изгледате помладо

Од фризурата зависи дали ќе изгледате феноменално или 10 години постаро, па затоа е потребно да обрнете внимание на стилизирањето на косата.

Пикси е повторно во тренд: 6 фризури за кратка коса

Ако барате идеја за фризура за кратка коса, во 2021 година важи правилото: колку пократка, толку подобро. Пикси фризурата се враќа на модната сцена во сите можни изданија.

4 фризури што ќе ја одбележат 2021 година

Трендовите се менуваат, а во 2021 година пристигнуваат нови варијанти кога станува збор за популарните фризури. Погледнете кои фризури можат да го освежат вашиот изглед.

7 фризури со кои ќе заблескате оваа есен

Кога станува збор за косата, во наредниот период нè очекуваат некои нови, интересни трендови. Фризерката Мишел Кливленд открива седум начини како да добиете совршена есенска фризура.

Совршени фризури за ниски и слаби жени: Формула за беспрекорен изглед

Постојат фризури што не се добар избор за некои жени затоа што прават да изгледате пониско, а понекогаш не ѝ дозволуваат на вашата убавина да дојде до целосен израз.

4 фризури што ги подмладуваат жените над 50 години

Познатите дами претпочитаат фризури што имаат моќ да ја вратат младоста на лицето, а во продолжение погледнете за какви фризури станува збор.

Едноставни, но модерни фризури што треба да ги пробате оваа есен

Фризурите презентирани на модните ревии се претежно практични и едноставни, токму онакви какви што се потребни за овој неизвесен период кога сите тежнеат кон лежерност.

Тинејџерка од Германија создава зачудувачки фризури кои изгледаат како да се ткаени

Милена Дикман е 17-годишна самоука фризерка. Без разлика на бојата на косата, таа се инспирира и создава прекрасни фризури кои изгледаат како да се плетени или ткаени.