04 септември 2020 | Кафе пауза

10 совети што ќе ви помогнат да ги перете алиштата како професионалец

Перењето претставува стрес за облеката, особено за онаа што е од свила. Затоа, важно е да употребите неколку трикови за да ја заштитите облеката, но и да го олесните процесот.

Рецепт за торта со јаболко, урми и еспресо

Тортите со кафе и ореви беа тренд во 2019, но оваа година зошто да не пробаме нешто различно? Есента е близу, а оваа торта ќе биде одлична за престојните есенски денови.

Кармичка врска – дали можете да ја препознаете и дали сте биле во таква врска?

Кармичката врска во суштина служи како огледало. Ова значи дека може да биде и добро и лошо, во зависност од тоа што треба да научите од таа врска.

12 згодни млади актери кои веќе се центар на вниманието

Изгледа дека е време Енрике Иглесијас да се повлече. Постои уште една шпанска ѕвезда на која паѓаат жените ширум светот.

Едноставни, но модерни фризури што треба да ги пробате оваа есен

Фризурите презентирани на модните ревии се претежно практични и едноставни, токму онакви какви што се потребни за овој неизвесен период кога сите тежнеат кон лежерност.

Мини-тест: Проверете колку сте секси

Постојат жени кои очигледно се обидуваат да бидат секси и жени кои едноставно се!

Рај за љубителите на морското синило: Европски остров на „погрешен“ континент

Курасао е најголемиот остров во Холандските Антили. Се наоѓа во Карипското Море и спаѓа во таканаречената група острови АБЦ заедно со Аруба и Бонаер.

Кои се лековитите својства на лисјата од смоква?

Иако смоквите не се препорачуваат на дијабетирачи поради високото ниво на шеќер, листот од смоква е многу здрав и корисен за оваа група на луѓе, бидејќи помага во регулирање на нивото на шеќер во крвта.

5 јаглехидрати што ќе ви помогнат во намалувањето на вишокот килограми

Кога ќе помислите на јаглехидратите, обично првата асоцијација е здебелување. Она што треба да го знаете е кои јаглехидрати да ги изберете ако сакате да го намалите вишокот килограми.

Есента носи подобрување на сите полиња за овие 3 хороскопски знаци

Периодот што претстои ќе биде бурен и полн со пречки за повеќето хороскопски знаци. Сепак, овие 3 знаци ќе бидат под среќна ѕвезда и сè ќе им оди од рака.