Фризури за кратка и долга коса што можат да го издржат и најинтензивниот тренинг

Фризури за кратка и долга коса што можат да го издржат и најинтензивниот тренинг

Кога вежбате, потребни ви се додатоци, како удобни патики и опрема за вежбање. Но, сегментот што често го заборавате е косата, а таа може да го наруши вашиот тренинг ако постојано паѓа на вашето лице. Без разлика дали имате кратка или долга коса, проблемот може да биде ист. Кратката коса е тешка за врзување во коњско опавче, особено ако не е подеднакво долга на сите делови. Но, дури и да е подеднакво долга, зошто коњското опавче треба да биде единствената опција? Постои решение за тој проблем, што ќе ви помогне да ја „зауздате“ косата, дури и на најинтензивните тренинзи, како што се трчање, вежби за сила, возење велосипед и пливање, а сепак да изгледате средено. Погледнете ги двете видеа во продолжение од кои можете да добиете инспирација за вашата фризури.

Туторијал за кратка коса

Туторијал за долга коса

Погледнете кои 7 секојдневни навики ја уништуваат вашата коса.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар