фризури | Кафе пауза - Part 7

4 фризури за мажи кои загубиле поголем дел од косата

Несомнено губењето на косата е еден од најболните процеси низ кои мора да помине секој маж, но тоа може да се ублажи со следење на советите на стилистите.

3 стилови на коса поради кои изгледате постаро

Факт е дека секоја жена како што старее сака да си ги скрие годините. Откријте кои фризури ви додаваат повеќе години и пробајте ги нивните помладешки верзии.

Одлични фризури за девојките со долга коса

Потребно ви е освежување на вашата коса, но не сакате да ја скратите нејзината должина? Погледнете ги овие одлични фризури...

10 моментално најпопуларни фризури со плетенки

Плетенките не излегуваат од мода, но во овој период најтренди се овие 10 фризури кои лесно ќе ги направите доколку ги следите инструкциите прикажани во сликите.
Датум: 10 окт 2014
, Автор:

Најслатките русокоси близначки на интернет

Хели и Брајтон се 6-годишни близначки, кои го привлекоа вниманието на јавноста на интернет со своите неверојатно слатки фотографии на Инстаграм за кои е одговорна нивната мајка Џил.
Датум: 05 авг 2014
, Автор:

7 едноставни и модерни фризури кои ќе ви дадат сосема нов изглед

Изгледајте импресивно дури и во оние денови кога вашата коса е „непослушна“.

Фамилијарни фотографии кои ќе ве изнасмеат

Овие 10 фамилијарни портрети се дефинитивно најчудните што некогаш сте ги виделе.