10 моментално најпопуларни фризури со плетенки

Плетенките не излегуваат од мода, но во овој период најтренди се овие 10 фризури  кои лесно ќе ги направите доколку ги следите инструкциите прикажани во сликите.

1. Француска плетенка

9-10-momentalno-najpopularni-frizuri-so-pletenki-kafepauza.mk
2. Тројно испреплетена пунџа

10-10-momentalno-najpopularni-frizuri-so-pletenki-kafepauza.mk
3. Плетенка на страна

1-10-momentalno-najpopularni-frizuri-so-pletenki-kafepauza.mk
4. Плетена „балерина“ пунџа

2-10-momentalno-najpopularni-frizuri-so-pletenki-kafepauza.mk

5. Разбушавена пунџа

3-10-momentalno-najpopularni-frizuri-so-pletenki-kafepauza.mk
6. Плетенка „врвка“

4-10-momentalno-najpopularni-frizuri-so-pletenki-kafepauza.mk
7. Француска плетенка „сплети и сокриј“

5-10-momentalno-najpopularni-frizuri-so-pletenki-kafepauza.mk
8. Широка плетенка на страна

6-10-momentalno-najpopularni-frizuri-so-pletenki-kafepauza.mk
9. Ретро пунџа

7-10-momentalno-najpopularni-frizuri-so-pletenki-kafepauza.mk
10. Преклопена плетенка

8-10-momentalno-najpopularni-frizuri-so-pletenki-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар