23 февруари 2015 | Кафе пауза

9 работи кои ги прави одговорниот татко

Родителството не е работа само на мајката или пред сè нејзина, како што многумина веруваат.

Избегнете ги овие 5 грешки за да направите совршена кајгана

Рецептот е премногу едноставен, но и тој во себе си крие некои мали тајни со кои кајганата може да биде многу повкусна од вообичаеното.

4 фризури за мажи кои загубиле поголем дел од косата

Несомнено губењето на косата е еден од најболните процеси низ кои мора да помине секој маж, но тоа може да се ублажи со следење на советите на стилистите.

12 здравствени нарушувања кои може да ви се случат ако не пиете доволно вода

Сигурно многу пати досега сте слушнале дека треба да пиете доволно вода, но и покрај тоа не внимавате многу на тоа.

Ентериер кој ќе го одведе вашиот дом на сосема ново ниво

Со оглед на времето кое го поминуваме во нашиот дом, не треба да си дозволиме да живееме во монотон и досаден простор.

Болести кои може да ги предизвика долгото седење

Дали сте знаеле дека долготрајното седење носи дополнителен ризик од одредени болести и дека тој проблем не може да се реши со вежбање?

Месец на филмската љубов: 15 филмови кои ќе ви го растопат срцето

Филмски предлози во кои ќе уживаат сите оние кои се заљубени, како и оние кои сè уште не се, но сепак не престануваат да веруваат во љубов...
Датум: 23 фев 2015
, Автор:

11 нешта кои жените со големи гради би сакале да ги разберете

Тие не само што имаат потешкотии при избирањето соодветна облека туку и постојано се жалат на болки во грбот.

Домашен рецепт за вкусни кифлички, исто како да ви ги подготвила вашата мајка

Овие кифлички мирисаат толку вкусно, што ќе ги изедете уште пред да ги послужите.

Меди Зиглер, девојчето кое со своето танцување го освои светот

Погледнете дел од настапите во живо на танцовиот феномен Меди.
12