фризури | Кафе пауза - Part 6

Оваа фризерка создава фризури инспирирани од класичната уметност

Уште еден доказ дека инспирацијата и уметноста можат да бидат насекаде.

Не дозволувајте му на вашиот стилист да ви ја скратува косата мокра!

Вие не ја носите вашата коса мокра, па зошто така би ја крателе? Потстрижувањето е добро тогаш кога косата изгледа одлично во различни стилови: права, кадрава, собрана...

Како до шик, а сепак спортски изглед? Најдобрите фризури за тренинг сесија!

Секако дека додека вежбате приоритет ви е практичноста, но тоа не значи дека косата не може да ви изгледа фантастично!

Ѕвездите и косата: Одберете ја совршената фризура за вашиот хороскопски знак

Без разлика дали сте елегантен Бик, конзервативна Девица, шик Вага или некој од другите знаци, дознајте која е вашата идеална фризура...

Овие деца ги имаат најлудите фризури кои некогаш сте ги виделе

Погледнете дел од најинтересните фризури од овој интересен и необичен ден...

4 популарни фризури кои ни ја уништуваат косата

Сите сакаме да носиме коњско опавче или плетенки, но дали сте знаеле дека вашата слатка фризура може многу да ѝ наштети на вашата коса?

10 едноставни и одлични саботни фризури кои можете да ги пробате за вечерашното излегување

Доколку планирате вечерва да излезете, тогаш погледнете ги наредниве 10 едноставни фризури

3 летни фризури кои инстантно ќе ве подмладат

Ако сте расположени за промена и сте подготвени да излезете од удобната зона за вашата фризура, тогаш погледнете ги следниве 3 предлози...

5 одлични фризури кои мора да ги испробате оваа пролет

Оваа пролет во тренд се неколку должини на косата: од кратки пикси степени, до многу долги бохо прамени кои шармантно го урамуваат вашето лице.

15 фризури кои можете да ги подготвите од претходната вечер

Збогувајте се засекогаш со лошите денови на вашата коса!

Ниските температури покрај топли извори им овозможуваат на Канаѓаните да прават луди замрзнати фризури

Дури и за време на зимата, водата во изворите останува топла, изнесувајќи од 36 до 42 степени, додека оптималната надворешна температура за замрзнати фризури изнесува околу -30 степени.