фризури | Кафе пауза - Part 4

За коси во сите должини: 7-те најпопуларни фризури за лето 2018 година

Исто како што модните трендови се менуваат од сезона во сезона, истото се случува и со фризерските.

Најдобрите летни фризури за долга коса

Овие фризури изгледаат прекрасно, а се одлични за топлите летни денови.

10 едноставни пунџи што ќе ви го разубават секој ден

Пунџите постојат во толку многу варијации што за жените се најдобриот избор кога им треба брза фризура за оттргнување на косата од лицето.

Лежерните фризури на блогерката Сара Ескудеро како инспирација за секојдневно стилизирање на косата

Сара секојдневно на својата платформа нè инспирира со своите разиграни фотографии на кои редовно има совршено стилизирана коса.

Хитови за 2018-та година: 12 најубави фризури кои ќе ги „запалат“ социјалните мрежи

Постои една работа која секогаш можете да ја промените, а тоа е вашата фризура.

8 фризури што го откриваат вистинскиот карактер на мажите

Иако не треба да ги сфатите анализите премногу сериозно, погледнете ги следниве неколку фризури и дознајте што откриваат тие за карактерот на мажите...

14 одлични фризури за оваа есен

Како што наближува новата сезона, сигурно ќе сакате да направите мала промена со косата...

Одлични фризури со плетенки за секоја летна прилика

Плетенките се класика, а за поголема инспирација и идеи, погледнете ги нашите денешни предлози.

5 летни фризури кои можете да ги направите за 5 минути

Ова лето заменете го неуредното опавче со една од овие брзи, лесно и елегантни фризури.

Прекрасни фризури кои можете да ги носите ова лето

Без разлика дали сте мирна девојка или со авантуристички дух, на оваа листа има барем по една фризура за секоја од вас!

Бохо пролетни фризури за девојките со слободен дух

Ослободете го вашиот дух и дочекајте ја пролетта во своето вистинско светло!

Пролетни фризури со екстензии за коса, достојни за вашиот профил на Инстаграм

Можете во истиот овој момент да поставите екстензии на косата, да ги стилизирате до совршенство, да направите прекрасна фотографија и потоа да ги извадите за утрешниот ден.