5 модерни фризури што ќе сакате да ги пробате ова лето

5 модерни фризури што ќе сакате да ги пробате ова лето

Оваа сезона, експертите за убавина велат дека во тренд ќе биде средна должина на косата, а во продолжение погледнете кои фризури ќе бидат најпопуларни ова лето.

1. Исфениран боб

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SAL SALCEDO (@salsalhair)

Следејќи го примерот на Французинките, фризурата боб стана избор на трендсетерките ширум светот. Најпрво беше кратка, но сега доби подолга, понежна и помодерна верзија, која одговара на секоја форма на лице.

2. Брановидни прамени со шишки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dandelion Salon (@dandelionnashville)

Брановите се синоним за летото, а колку се посуптилни, толку се помодерни. Ако копнеете по драстична промена, направете шишки.

3. Ниска пунџа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek)

Ова е фризура што може да се носи на работа, на тренинг или на елегантна вечера. Комбинирајте ја со нежна, природна шминка што ја нагласува природната убавина на вашето лице.

4. Афро фризура

Оваа фризура е водечки тренд меѓу милениумците, но не правете ја често за да не ја оштетите косата трајно.

5. Опуштено права коса

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rosie HW (@rosiehw)

Оваа сезона нема прекумерно и перфекционистичко исправање на косата бидејќи треба да се зачуваат волуменот и опуштениот изглед.

Погледнете кои 4 фризури ќе ја одбележат 2021 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар