20 јануари 2021 | Кафе пауза

22 фотографии од Истанбул што може да го сменат вашето мислење за Турција

Оваа земја често се доживува како место за евтин одмор, а луѓето понекогаш забораваат на нејзината богата историја и уникатна атмосфера.

За поранешни и активни пушачи: 10 намирници што го чистат организмот од никотин

Ако сте престанале да пушите или сте страсен пушач, најбрзиот начин да го исчистите вашето тело од никотин е со помош на оваа храна.

Балкон полн со разнобојни цвеќиња и во текот на зимата: Растенија што можат да преживеат на мраз и на ниски температури

Дури ни најниските температури не им можат ништо, а тие се исто толку убави колку оние што цветаат во потоплиот период од годината.

Пикси е повторно во тренд: 6 фризури за кратка коса

Ако барате идеја за фризура за кратка коса, во 2021 година важи правилото: колку пократка, толку подобро. Пикси фризурата се враќа на модната сцена во сите можни изданија.

Кои хороскопски знаци ќе ги разгалуваат своите деца?

Понекогаш ни самите не знаете што сте и што правите, а сè со цел да ги научите вашите деца да станат добри луѓе еден ден.

Потребни ви се 90 секунди и микробранова печка: Едноставен рецепт за лепче во чаша

За среќа на оние со малку време, постои лесен начин за печење леб што не вклучува чекање со часови.

3 причини зошто повеќето мажи веќе не се заљубуваат

Кога последен пат добивте љубовно писмо од момче? Веројатно одамна или никогаш. Проблемот е во тоа што многу мажи во моментов едноставно веќе не се заљубуваат.

3 работи што ги научивме од животот на Тина Тарнер

Инспирирани од оваа приказна, дојдовме до овој заклучок: животот е краток - никогаш не знаете колку далеку можете да одите ако не пробате!

7 предмети за домаќинство што имаат еколошкa замена

Кога купувате некои производи, се прашувате дали нивното пакување може да се рециклира, дали производот може да се користи повторно и дали има замена изработена од природни материјали.

Мали тајни за убава кожа

Еве пет едноставни совети кои ќе ви помогнат да ја заштитите кожата и да ја одржувате здрава и сјајна.

Земја каде важат најнеобичните правила: Овие работи можете да ги видите само во Австралија!

Фасцинантна земја во која можете да видите некои видови риби стари повеќе од 300 милиони години, каде што луѓето користат пластични пари и каде што може да наидете и на најнеобични скулптури.