11 септември 2020 | Кафе пауза

4 фризури што ги подмладуваат жените над 50 години

Познатите дами претпочитаат фризури што имаат моќ да ја вратат младоста на лицето, а во продолжение погледнете за какви фризури станува збор.

Тест: Тоа што прво ќе го забележите на фотографијата открива за вас повеќе отколку што мислите

Постојат два вида личности - екстроверти и интроверти. За да одредите на кој вид му припаѓате, погледнете ја фотографијата подолу.

Млечни производи што можете да ги замрзнете за да заштедите време и пари

Живееме во време кога храната ни е достапна во изобилство во текот на целата година и на секој чекор, па сигурно некогаш сте се запрашале дали навистина ви е потребен замрзнувач.

Што посакува да промени секој хороскопски знак од своето минато?

Речиси не постои личност на светот што не би сакала да промени нешто што се случило во минатото. Во продолжение прочитајте што би сакал да промени секој хороскопски знак.

Импресивни уметнички дела создадени на машина за пишување

Некој вели дека машините за пишување се минато, но еден млад уметник го докажува спротивното.

Зошто вашето куче ве следи до бањата?

Можеби ви е малку чудно кога вашето домашно милениче сака да ве гледа додека сте во бањата, но тоа всушност има подлабоко значење.

Есенско кафе со тиква: Новиот пијалак што ќе сакате да го пиете цела сезона

Денес решивме да ви споделиме еден рецепт за кафе со вкус на тиква кој е новиот пијалак што ќе сакате да го пиете цела сезона.

Каков тип личност сте: Директор, истражувач, преговарач или градител?

Врз основа на човечката природа, машко-женските односи, изборите што ги правиме во љубовта, Хелен Фишер, биолог и антрополог, тврди дека биолошки сме привлечени од одредени типови луѓе.

„Glamping“ со поглед на море е совршен избор за есенски одмор

Иако вистинските летни денови полека завршуваат, раната есен е совршено време да се опуштите во потполност, да ги обновите умот и телото и да ги наполните батериите за сите предизвици што доаѓаат.

8 здрави намирници со кои не треба да претерувате

При консумирање на некои супер храни не треба да претерувате, бидејќи тие едноставно не можат да ги понудат сите хранливи материи што му се потребни на вашето тело.