Импресивни уметнички дела создадени на машина за пишување

Импресивни уметнички дела создадени на машина за пишување

Некој вели дека машините за пишување се минато, но еден млад уметник го докажува спротивното. Џејмс Кук е 23-годишен студент по архитектура кој создава прекрасни уметнички дела користејќи рачни машини за пишување и се повеќе луѓе се интересираат за нив. Неговите дела се многу точни и прецизни, а на нив ќе видите различни фигури, животни, луѓе и природа.

Импресивни уметнички дела создадени на машина за пишување

Импресивни уметнички дела создадени на машина за пишување

Импресивни уметнички дела создадени на машина за пишување

Импресивни уметнички дела создадени на машина за пишување

Импресивни уметнички дела создадени на машина за пишување

Импресивни уметнички дела создадени на машина за пишување

Импресивни уметнички дела создадени на машина за пишување

Импресивни уметнички дела создадени на машина за пишување

Импресивни уметнички дела создадени на машина за пишување

Импресивни уметнички дела создадени на машина за пишување

За да разгледаде повеќе од неговите уметнички дела продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар