20 моменти што ќе ги разберат само оние кои постојано доцнат

20 моменти што ќе ги разберат само оние кои постојано доцнат

Постојат луѓе кои постојано доцнат и такви кои постојано треба да ги чекаат. На првата група со сигурност им е многу полесно, додека пак вторите најчесто знаат да бидат изнервирани од чекањето. Доколку и вие сте од оние многумина кои не знаат како да стигнат навреме, дефинитивно ќе се пронајдете во овие неколку моменти.

1. Кога сѐ уште сте во пижами, имате уште три минути пред да треба да излезете, но сепак си велите дека тоа е во ред

20 моменти што ќе ги разберат само оние кои постојано доцнат

2. Кога го пропуштате автобусот за дел од секундата и знаете дека за малку би биле точно на време

20 моменти што ќе ги разберат само оние кои постојано доцнат

3. Оној прекрасен момент кога во последен миг ќе го фатите автобусот, па нема да доцните на работа (барем еднаш)

20 моменти што ќе ги разберат само оние кои постојано доцнат

4. Кога ќе се разбудите тогаш кога требало, но некои натприродни сили ќе ве спречат да се подготвите навреме

20 моменти што ќе ги разберат само оние кои постојано доцнат

5. Или пак кога ќе се разбудите доцна, но некои сили ќе одлучат да бидат на ваша страна, па ќе стигнете навреме на закажаната средба

20 моменти што ќе ги разберат само оние кои постојано доцнат

6. Кога конечно ќе се појавите во кафулето, по доцнење од половина час, па вашиот пријател ќе ве гледа како да сте најголем предавник

20 моменти што ќе ги разберат само оние кои постојано доцнат

7. Кога сте на интервју за работа и на муабет доаѓа вашата точност

20 моменти што ќе ги разберат само оние кои постојано доцнат

Погледнете уште интересни моменти на наредната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар