4 фризури што ги подмладуваат жените над 50 години

4 фризури што ги подмладуваат жените над 50 години

Зрелите години имаат неколку предности, а една од нив е што трендовите за фризури не се менуваат толку често како во младоста. Познатите дами претпочитаат фризури што имаат моќ да ја вратат младоста на лицето, а во продолжение погледнете за какви фризури станува збор.

1. Пикси фризура

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on

Асиметрични пикси фризури, разиграни боб варијанти или степенесто истрижена коса се само некои од фризурите што фризерите им ги предлагаат на жените над педесет години.

2. Неуредна пунџа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

Селма Хајек неодамна ја покажа својата таканаречена неуредна фризура – „невнимателна“ пунџа за која доби многу комплименти.

Фризури што подмладуваат најчесто носи и Џенифер Лопез, поради што ретко кој би ѝ дал 51 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Никол Кидман ја освежи фризурата со заводливи прамени по лицето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nicole Kidman (@nicolekidman) on

3. Шишки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

Шишките се одличен начин да ги скриете годините, а доказ за тоа е холивудската актерка Хали Бери.
Долгата коса истрижена степенесто и шишките што ги покриваат брчките и ги ставаат очите во преден план се одличен избор за дамите над 50 години.

4. Степенесто истрижена коса

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kathy Jacobs (@ageisbeauty) on

Ако сепак претпочитате долга коса и не сакате да се откажете од неа, треба да внимавате да не биде предолга бидејќи во спротивно ќе го изгуби волуменот.

Поранешната манекенка Кејти Џејкобс, која има 56 години, позираше за изданието „Sport Illustrated“ и гордо ја покажа својата сјајна и бујна коса која е резултат на слоевитата фризура.

Погледнете ги овие едноставни, но модерни фризури што треба да ги пробате оваа есен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар