„Glamping“ со поглед на море е совршен избор за есенски одмор

„Glamping“ со поглед на море е совршен избор за есенски одмор

Иако вистинските летни денови полека завршуваат, раната есен е совршено време да се опуштите во потполност, да ги обновите умот и телото и да ги наполните батериите за сите предизвици што доаѓаат. Пред неколку години, „glamping“ стана многу популарна и барана форма на релаксација и мора да признаеме дека сите би го одбрале.

На Балканот има неколку вакви дестинации кои можете да ги посетите, но овој пат најголемото внимание го привлече Camp Arena One 99 Glamping во Хрватска. Оваа живописна оаза се наоѓа во Помер, а она што освојува е прекрасниот поглед кон морето и убавиот ентериер на секој шатор.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Urlaubsguru.at (@urlaubsguru_at) el

Дрвени елементи, светли бои и посебни детали го прават ова место незаборавно искуство кое е одличен избор токму сега, кон крајот на летото и на работ на есента. Секако, покрај убавата природа, во непосредна близина има бројни барови на плажа, кафулиња и други објекти кои се тука за сите оние моменти кога сакате забава. Сепак, она што го предлагаме е да поминете пријатен викенд во природа и да се препуштите на сите привлечности на прекрасното чисто море, чист воздух и едноставно да уживате и да се релаксирате.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de ФОТОГРАФ | Контент 📸 (@sasha_parus) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Vikend van Beograda (@vikend_van_beograda) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Spoonfultravels🥄 TravelBlogger (@karenninalovelife) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Arena Campsites (@arenacampsites) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Arena Campsites (@arenacampsites) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de 𝗦𝗢𝗙𝗜𝗔 𝗗𝗘 𝗥𝗢𝗦𝗔 🍍 (@sofiiaderosa) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Arena Campsites (@arenacampsites) el

Погледнете го и овој стаклен шатор за двајца во кој ќе се вљубат и оние кои не сакаат кампување.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар