Стаклен шатор за двајца во кој ќе се вљубат и оние кои не сакаат кампување

Стаклен шатор за двајца во кој ќе се вљубат и оние кои не сакаат кампување

The Ranch Therapy е идеално место за бегство од секојдневниот живот. Тоа е луксузно место за кампување сместено во центарот на Порторико. Куќичките се направени во форма на шатор со стаклени ѕидови кои даваат прекрасен поглед кон спектакуларните планини. Има кревет за две лица.

Има и кујна на отворено со сите потребни уреди за подготовка на вкусна храна. Исто така има и надворешна бања, базен, но и модерно џакузи за опуштање. На терасата има лежалки за апсорбирање на сончевите зраци.

Освен тоа, има и кревет за масажа кој морате да го резервирате однапред. Оваа дестинација е многу популарна на Airbnb, a следните слободни места се дури во ноември 2021 година.

Стаклен шатор за двајца во кој ќе се вљубат и оние кои не сакаат кампување

Стаклен шатор за двајца во кој ќе се вљубат и оние кои не сакаат кампување

Стаклен шатор за двајца во кој ќе се вљубат и оние кои не сакаат кампување

Погледнете го најшареното езеро во светот: нереална убавина што може да ја создаде само природата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар