31 август 2021 | Кафе пауза

4 фризури што им одговараат на сите, без оглед на изгледот, стилот и возраста

Совршената фризура што одговара на вашето лице ќе внесе свежина во вашиот секојдневен изглед.

Ги прочистува крвните садови, го олеснува дишењето: Секој треба да има шише од ова масло во домот

Маслото од лук може да ги одржува зглобовите во добра состојба и служи како средство за проширување на крвните садови.

Ќе ви се остварат желбите: Ова се најсреќните датуми во септември

Септември ќе биде месец на големи промени и напорна работа на себе за сите хороскопски знаци.

Вежби со тежок хулахоп: Да или не?

Според фитнес-тренерите, станува збор за тренинг со помал интензитет, кој вклучува кардио елементи, како и вежби за сила.