Совршени фризури за ниски и слаби жени: Формула за беспрекорен изглед

Совршени фризури за ниски и слаби жени: Формула за беспрекорен изглед

Исто како што можете да постигнете различни ефекти со облеката – да изгледате послабо или повисоко, така можете и со фризурата. Поточно, постојат фризури што не се добар избор за некои жени затоа што прават да изгледате пониско, а понекогаш формата и должината на косата не ѝ дозволуваат на вашата убавина да дојде до целосен израз. Овие фризури се совршени за ниски жени и за жени со просечна висина, особено за слаби жени.

1. Боб

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chloé Brown ♡ Short Hair (@chloenbrown) on

2. Пикси

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝙹𝙰𝙽𝙸𝙽𝙴 ⚡️ (@mademoiselle_pixie) on

3. Миди фризура

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝑱𝑨𝑽𝑰𝑬𝑹 𝑴𝑨𝑺 (@javiermaspeluqueros) on

4. Лоб

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris Jones (@chrisjones_hair) on

5. Фризура за момчиња

Совршени фризури за ниски и слаби жени: Формула за беспрекорен изглед

6. Права коса со средна должина

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Claire✨ (@claire.theboutique) on

7. Должина до половина грб

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mehmet KORKMAZ SAÇ TSARM MRKZİ (@kuaforsabri) on

Фризури што прават да изгледате повисоки и повитки:

1. Висока пунџа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shanice 🤍 (@shanicelberie) on

2. Високо коњско опавче

 

View this post on Instagram

 

A post shared by R R H (@brightstepss) on

3. Фризура „Брижит Бардо“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katerina Kainourgiou Official (@katken85) on

Погледнете кои 3 бои за коса ќе ја одбележат оваа есен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар