01 септември 2020 | Кафе пауза

6 видови луѓе кои треба да ги отстраните од вашиот живот без да мислите дека сте себични

Немојте да мислите дека сте себични ако одлучите да ги оставите зад себе токсичните луѓе кои имаат лошо влијание врз вас.

Кои се најдобрите пријатели според хороскопот?

Астролошката компатибилност покажува дека некои хороскопски знаци функционираат совршено и создаваат хармонично пријателство.

Овој дезен ќе биде апсолутен есенски хит

Судејќи според фотографиите на социјалните мрежи, трендсетерките повторно полудеа по овој дезен, така што може да видите повеќе комбинации во кои овој дезен ја има главната улога.

Совети за сите оние кои првпат живеат сами

Ако сте решиле конечно да станете независни, пред вас се многу предизвици за кои веројатно не сте ни свесни. Без разлика колку години имате, ништо не може да ве подготви за самостоен живот.

4 трикови со сода бикарбона што можете да ги искористите во вашата градина

Сода бикарбоната е една од оние често игнорирани моќни сојузници што сите ги имаат дома: можете да ја користите за чистење, за естетски цели, па дури и во вашата градина.

Тинејџерка од Германија создава зачудувачки фризури кои изгледаат како да се ткаени

Милена Дикман е 17-годишна самоука фризерка. Без разлика на бојата на косата, таа се инспирира и создава прекрасни фризури кои изгледаат како да се плетени или ткаени.

20 дневни соби со прекрасен поглед

Во галеријата можете да видите 20 дневни соби со прекрасен поглед во кои би сакале да пиеме кафе цел ден.

Овие 5 волшебни дестинации во Индија привлекуваат најмногу туристи

Индија е седма земја по големина во светот и крие неверојатен број на атрактивни дестинации за туристите. Најинтересните решивме да ги споделиме со вас.

Нова туристичка атракција во Јапонија: Гостилница нуди дружење со мачки

Денес во Јапонија постојат многу вакви гостилници, а онаа што привлече најголемо влијание се наоѓа во Канагава.

7 креативни хобија што треба да ги испробате оваа есен

Креативните хобија можат да бидат одличен начин да изградите нови вештини или конечно да го исплетете шалот што отсекогаш го сакавте.