Овој дезен ќе биде апсолутен есенски хит

Овој дезен ќе биде апсолутен есенски хит

Есента е зад аголот, па затоа навреме набавете трендовски парчиња за претстојната сезона. Постојат дезени што никогаш не излегуваат од мода, а еден што ќе биде особено актуелен за време на есента е гингам или ситниот кариран принт кој сигурно ќе освои голем број дами.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Francesca Greco (@_francesca_greco_) on

Судејќи според фотографиите на социјалните мрежи, трендсетерките повторно полудеа по овој дезен, така што може да видите повеќе комбинации на облека во кои овој принт ја има главната улога. Во продолжение погледнете како да го комбинирате овој дезен.

Костумот со овој принт изгледа многу интересно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) on

Овој принт дава интересна нота и ќе ги освежи дури и едноставните комбинации.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dana VanTongeren (@houseofnavy) on

Фустанот со мали коцки и патики претставува интересна комбинација. Ако додадете сако во светла боја или тексасна јакна, ќе изгледате како познатите трендсетерки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Carole 💕 (@carolem_beauty) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Danielle Webb | OKC BLOGGER (@danielledoesitxo) on

Белите панталони во комбинација со блуза во овој принт ќе ја разбијат монотонијата на есенските денови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ginger Howard Selections (@gingerhowardselections) on

Погледнете ги овие 14 идеи за маникир на кратки нокти.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар