14 идеи за маникир на кратки нокти

14 идеи за маникир на кратки нокти

Кога станува збор за ноктите, жените се поделени во две групи: оние кои обожаваат долги нокти и совршен маникир и оние кои претпочитаат кратки нокти со уреден изглед. Ова лето во тренд се кратките нокти и ова е идеална можност да ги „одморите“ ноктите. Исто така, кратките нокти се повеќе хигиенски отколку долгите, што е особено важно во овој период кога сите се обидуваат да бидат изложени колку што е можно помалку на непотребни бактерии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Harriet Westmoreland (@harrietwestmoreland) on

Кратките нокти изгледаат елегантно и се лесни за одржување. Можете да ги стилизирате по желба и да го направите тоа сами, а ќе изгледаат одлично со темни нијанси на лак за нокти, како и со проѕирен лак или лак во светли бои. Во продолжение погледнете ги овие идеи како да ги стилизирате кратките нокти.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Harriet Westmoreland (@harrietwestmoreland) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Harriet Westmoreland (@harrietwestmoreland) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Harriet Westmoreland (@harrietwestmoreland) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Harriet Westmoreland (@harrietwestmoreland) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Harriet Westmoreland (@harrietwestmoreland) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Harriet Westmoreland (@harrietwestmoreland) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Harriet Westmoreland (@harrietwestmoreland) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Harriet Westmoreland (@harrietwestmoreland) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Harriet Westmoreland (@harrietwestmoreland) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kimberley Oates (@kimberley_oates) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kimberley Oates (@kimberley_oates) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kimberley Oates (@kimberley_oates) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Betina R. Goldstein (@betina_goldstein) on

Погледнете ги овие 10 идеи за летен педикир.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар