Зошто секој хороскопски знак се обидува да ги скрие своите чувства?

Зошто секој хороскопски знак се обидува да ги скрие своите чувства?

Животот е премногу краток за да ги криете вашите чувства. Не дозволувајте емоциите што ги држите во себе да ви наштетат. Во продолжение прочитајте зошто се плашите да ги искажете вашите емоции.

Зошто секој хороскопски знак се обидува да ги скрие своите чувства?

Овен

Мислите дека емоциите ќе направат да изгледате како да не сте доволно силни, а не сакате некој да мисли дека е во предност поради тоа.

Бик

Се плашите дека некој ќе ги искористи вашите емоции против вас во иднина и не сакате да има муниција за да ве повреди.

Близнаци

Вие не сте во допир со вашите емоции. Не можете да изразите како се чувствувате затоа што не разбирате како се чувствувате.

Рак

Вие се двоумите дали да ги искажете своите емоции затоа што не сакате да им бидете товар на вашите најблиски. Вие не сакате тие да се грижат за вас, па се преправате дека сè е во ред.

Лав

Вие треба да верувате некому целосно за да се отворите. За жал, нема многу луѓе на кои можете да им верувате.

Девица

Вие бегате од вашите негативни чувства и го одвлекувате вниманието од нив. Ако кажете гласно како се чувствувате, тие ќе бидат премногу реални.

Вага

Вие сте опседнати со идејата да им се допаѓате на другите луѓе. Не сакате да покажувате никаква друга емоција освен среќа затоа што сте загрижени дека луѓето ќе ве сметаат за напорни или драматични.

Скорпија

Се чувствувате како никој да не може да разбере што доживувате. Мислите дека другите луѓе нема да сфатат како се чувствувате, така што разговорот со нив може да направи да се чувствувате уште полошо.

Стрелец

Не сакате да кажете нешто за што ќе жалите. Не сакате да кажете зборови што никогаш не можете да ги вратите назад.

Јарец

Научивте да се потпирате на себе и да не верувате на никој друг. Вие не ја гледате поентата да ги изразувате своите емоции кога можете сами да се справите со своите проблеми.

Водолија

Вие не дозволувате да размислувате за вашите емоции, а камоли да зборувате за нив. Ги потиснувате чувствата сè додека не избувнат.

Риби

Имате толку многу чувства што не знаете од каде да почнете. Вие не знаете како да ги претворите емоциите во зборови.

Прочитајте што е тоа што секој хороскопски знак постојано го негира.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар