Нова туристичка атракција во Јапонија: Гостилница нуди дружење со мачки

Нова туристичка атракција во Јапонија: Гостилница нуди дружење со мачки

Рјокан е вид традиционална јапонска гостилница која датира од осмиот век. Во овие гостилните гостите можат да уживаат и да се дружат со мачки. Денес во Јапонија постојат многу вакви гостилници, а онаа што привлече најголемо влијание се наоѓа во Канагава. Во оваа гостилница има многу мачки за која сопственикот вели дека ова е место за сите љубители на мачки кои не можат да чуваат животни дома.

Тој вели дека во нивниот објект сите се пријатели и семејство. Тој често работи 24 часа на ден и се чувствува многу блиско со мачките кои се многу послушни, паметни и мирни. Сопственикот споделува дека тие не работат за профит, бидејќи поголем дел од приходите одат за одржување на објектот, вклучително и хранењето на мачките и одржувањето на нивното здравје. Освен тоа, гостите имаат можност и да посвојат мачка.

Нова туристичка атракција во Јапонија: Гостилница нуди дружење со мачки

Нова туристичка атракција во Јапонија: Гостилница нуди дружење со мачки

Нова туристичка атракција во Јапонија: Гостилница нуди дружење со мачки

Нова туристичка атракција во Јапонија: Гостилница нуди дружење со мачки

Нова туристичка атракција во Јапонија: Гостилница нуди дружење со мачки

Нова туристичка атракција во Јапонија: Гостилница нуди дружење со мачки

Нова туристичка атракција во Јапонија: Гостилница нуди дружење со мачки

Нова туристичка атракција во Јапонија: Гостилница нуди дружење со мачки

Погледнете ги овие куќи за гости во Намибија кои изгледаат како гнезда на птици.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар