Куќи за гости во Намибија кои изгледаат како гнезда на птици

Куќи за гости во Намибија кои изгледаат како гнезда на птици

Јужноафриканското студио за дизајн Порки Хефер создало прекрасни куќи за гости во Намибија кои се инспирирани од гнездата на птиците. За да се спроведе овој проект, Порки Хефер се инспирирале од локални птици кои градат огромни гнезда каде што можат да се сместат стотици птици. Така, секоја куќа е единствена и оригинална.

Куќи за гости во Намибија кои изгледаат како гнезда на птици

Куќи за гости во Намибија кои изгледаат како гнезда на птици

Куќи за гости во Намибија кои изгледаат како гнезда на птици

Куќи за гости во Намибија кои изгледаат како гнезда на птици

Куќи за гости во Намибија кои изгледаат како гнезда на птици

Куќи за гости во Намибија кои изгледаат како гнезда на птици

Куќи за гости во Намибија кои изгледаат како гнезда на птици

Куќи за гости во Намибија кои изгледаат како гнезда на птици

Можеби ќе ве интересира и кои се најубавите села во Шпанија.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар