20 август 2020 | Кафе пауза

5 емотивни хороскопски знаци што се заробени во своите чувства

Некои луѓе им се препуштаат на чувствата до тој степен што не можат да прават ништо друго, освен да ги процесираат своите емоции, а тоа најчесто се случува кај следниве хороскопски знаци.

Не се сите испукани врвови исти, а тоа одредува како треба да ги негувате

Дали постои причина зошто се појавуваат различни видови испукани врвови на косата? Во продолжение прочитајте што велат фризерите.

Изберете слика и дознајте каков договор имате со вашата душа во овој момент

Секој има многу различни договори со душите со кои се сретнува во текот на животот. За да откриете која е темата на вашиот договор, одберете ја картата што најмногу резонира со вас.

Што се крие зад најпопуларните летни митови?

Летото им е омилено годишно време на многумина, но има и многу митови поврзани со него. Прочитајте што се крие зад нив и откријте ја вистината.

7 грешки со кои татковците им наштетуваат на своите синови

Сите родители мислат дека го прават најдоброто за своите деца, но некои татковци не знаат како да ги воспитаат своите синови и тоа може да резултира со нарушување на нивниот однос.

Куќи за гости во Намибија кои изгледаат како гнезда на птици

За да се спроведе овој проект, Порки Хефер се инспирирале од локални птици кои градат огромни гнезда каде што можат да се сместат стотици птици.

Со помош на кафето можете да се ослободите од комарците, а откријте и за што друго може да ви помогне

Некои истражувања сугерираат дека консумирањето кафе го намалува ризикот од депресија. Сепак, покрај добриот вкус, кафето е исто така корисно во домаќинството.

Едно семејство ја трансформира нивната куќа во бајка на Дизни

Келси е името на креативната мајка која заедно со својот сопруг Ерик ја направиле својата куќа вистинска бајка!