20 дневни соби со прекрасен поглед

20 дневни соби со прекрасен поглед

Постојат многу фактори кои влијаат на цената на имотот. Локација, квалитет на градба, старост, количина корисен простор, неодамнешни реновирања или побарувачка за недвижен имот во областа за која сте заинтересирани, се само некои од нив.

Сепак, друг фактор може многу добро да влијае на вредноста на имотот, а тоа е – погледот. Се разбира, не секој изглед вреди исто. Ако барате стан на живописна локација која првично е преполна со голем број на имоти со одличен поглед, тогаш тоа нема речиси никакво влијание врз цената. Од друга страна, ако станот се наоѓа на локација каде што добриот поглед е реткост, тогаш ќе мора да издвоите многу повеќе пари за тоа.

Неколку австралиски експерти за недвижнини направиле истражување на оваа тема. Откриле дека, на пример, купувачите во Бризбејн плаќаат и до 100.000 долари повеќе за имот со добар поглед. Друг поглед што ја зголемува вредноста на имотот до 30 проценти според многумина е најубавиот вид на поглед – панорамски поглед. Со оглед на тоа што дневната соба е просторијата во која многу семејства го поминуваат поголемиот дел од своето време, тоа е имот со дневна соба од која може да се ужива во панорамски поглед што вреди многу повеќе.

Во галеријата можете да видите 20 дневни соби со прекрасен поглед во кои би сакале да пиеме кафе цел ден.

20 дневни соби со прекрасен поглед

20 дневни соби со прекрасен поглед

20 дневни соби со прекрасен поглед

20 дневни соби со прекрасен поглед

20 дневни соби со прекрасен поглед

20 дневни соби со прекрасен поглед

20 дневни соби со прекрасен поглед

20 дневни соби со прекрасен поглед

20 дневни соби со прекрасен поглед

20 дневни соби со прекрасен поглед

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар