фотографирање | Кафе пауза - Part 3

Не плашете се да застанете пред фотоапаратот! Ова се најдобрите пози за фотографирање

Овој текст е многу корисен, не само за фотографите, туку и за обичните девојки, кои секогаш сакаат да изгледаат прекрасно на фотографиите.

Изгледајте неодоливо на фотографии: 12 совети кои ќе ви дадат поубав и послаб изглед

Не е сеедно како стоите, во која положба ја држите главата, во кој дел од денот се сликате и на која висина е апаратот. Внимавајте на овие нешта и ќе ја добиете совршената фотографија!

7 правила за совршени фотографии во бикини

Доколку сакате и вие да направите одлична летна фотографија од себе во бикини, тогаш погледнете ги следниве неколку совети...

Сакате да станете успешна модна блогерка? Следете ги овие правила!

Освен тоа што се многу атрактивни и секогаш супер стилизирани, модните блогерки денес важат за едни од најуспешните жени во светот кои потпишуваат милионски договори со модните, козметички и други брендови.

12 положби за фотографирање благодарение на кои вашите нозе ќе изгледаат многу послабо

Постојат неколку трикови со кои секоја од вас може да создаде илузија дека имате послаби нозе на фотографиите.

Музеј посветен на оние кои обожаваат да се сликаат во нив

Ако сте од оние кои веруваат дека „ако не се сликате, тоа е исто како да не сте биле“, тогаш музејот „ArtiinIsland“ е создаден за вас.

Што никогаш да не му речете на фотограф?

Италијанскиот дизајнер Лука Масини ја креирал серијата илустрации „Што никогаш да не му речете на фотограф?“ со цел да нè потсети на реалноста зад оваа професија.
Датум: 07 јан 2015
, Автор:

Прекрасни есенски фотографии кои ќе ве натераат да почнете да сликате

Овие прекрасни фотографии со есенски мотиви ќе ве натераат да излезете надвор и да почнете да фотографирате.
Датум: 08 окт 2014
, Автор:

Фото диета: Како да изгубите 10 кг за 15 минути?

Фотографиите од левата страна се фотографирани 15 минути пред оние на десната. Која е нејзината тајна?
Датум: 17 сеп 2014
, Автор:

Совршен прстен за љубителите на фотографирањето

За сите љубители на фотографирањето и на фотоапаратите компанијата „Titanium Buzz“ дизајнираше фантастичен венчален прстен инспириран од леќа.

Трикови за подобро фотографирање градби

Фотографирањето на знаменитостите на вашите патувања најчесто резултира со не многу импресивни слики, кои служат само колку да се знае дека сте отишле некаде...

10 трикови за фотографирање поинтересни портрети

Искористете ги следните трикови за да ја избегнете здодевноста која ја носат едноставните портрети на кои личноста „стои“ на средината од фотографијата со својата омилена „фаца за сликање“.