фотографирање | Кафе пауза

10 модерни парчиња облека во кои ќе изгледате убаво на фотографиите

Одредени парчиња облека ја издолжуваат вашата фигурата, како и еден модел на чевли и одреден накит, а подолу откријте кои се десетте најфотогенични парчиња облека.

5 совети од Кајли Џенер за совршено селфи

Мал број луѓе се сеќаваат на времето кога не постоеја селфи фотографиите.

Фотографирањето на овие познати места може да ве однесе во затвор

Популарните туристички дестинации се одлични места за да направите по некоја фотографија за вашиот профил на Инстаграм која ќе добие многу лајкови.

Погледнете какви неверојатни фото-манипулации прави овој татко со неговите деца

Во 2011 година Џон почнал да прави неверојатни фото-манипулации во кои главните улоги, секако, им припаднале на неговите деца.

Фотографии од луѓе кои се толку фотогенични што веднаш ќе се откажете од вашите селфиња

Следниве неколку луѓе се толку фотогенични што нема да можете да им поверувате на очите...

Подгответе се за фотографии со модерни позадини: 11 трикови како да го направите вашиот дом пофотогеничен

Дознајте како да создадете совршено уреден дом, за фотогенични фотографии.

Покажете ги ноктите: 8 интересни пози за фотографирање на вашиот маникир

Промовирајте го вашиот совршен маникир на социјалните мрежи на еден нов и оригинален начин.

Неколку трикови кои ќе ви помогнат подобро да го фотографирате вашето куче

Погледнете како да направите совршени фотографии од вашиот крзнен миленик!

Познат фотограф открива како да направите совршена фотографија

Применете ги овие трикови со чијашто помош вашите фотографии ќе бидат прекрасни и ќе станат омилени во вашата околина.

Научно докажано: Луѓето кои го фотографираат секој момент од животот се посреќни

Неодамнешните истражувања докажале дека луѓето кои постојано фотографираат нешто се посреќни од луѓето кои не користат камери и фотоапарати.

7 корисни трикови кои ќе ви помогнат да направите поубави групни фотографии

Речиси ниту еден повод не може да помине без фотографирање.