12 декември 2016 | Кафе пауза

15 кул факти за маскарата кои сигурно не ги знаевте

Истражувањата покажале дека дури 95% од жените наутро не излегуваат од домот без маскара.

12 парчиња облека за совршено стилизирани зимски модни комбинации

Потребно е само да комбинирате неколку парчиња облека и вашата совршена модна комбинација е тука!

5 работи кои никако не би требало да ги правите на вашите гради

Градите претставуваат еден од најчувствителните делови од женското тело, и токму поради тоа не би требало претерано да експериментирате со нив.

10 заповеди на жените кои ја знаат својата вредност

Силните жени кои знаат колку вредат, знаат како да се однесуваат и како да го изберат она што им е потребно во животот.

Музичари и бендови што засекогаш ја променија рокенрол музиката

Погледнете кои музичари и бендови се присутни во клучните епохи и движења во рамките на рокенрол музиката.

Невообичаено и чудно: Во Шведска се отвораат мали ресторани за глувци

Овде има големо мени од каде што глувците може да ги избираат нивните оброци.

Магични зимски фотографии од Финска под поларната светлина

Вистинското зимско чудо, финската Лапонија, е позната по своите снежни пејзажи осветлени од ѕвезденото небо и спектакуларната поларна светлина.

Најдобрите професии за вас според вашиот хороскопски знак

Можеби чувствувате стагнација во вашата тековна работна или пак се прашувате дали таа е вистинскиот избор за вас?

Најбизарните викторијански божиќни честитки што некогаш сте ги виделе!

Честитки со жаби како се бодат, умрени птици и ѓаволи... Луѓето во тој период дефинитивно имале чудна смисла за хумор.

Одлична идеја за празниците: Вратете се во детството со филмовите за Хари Потер

Исполнети со чудесии, магија и надеж, книгите и филмовите за Хари Потер секогаш ќе можат да ја надополнат празничната атмосфера без разлика колку пати сте ги прочитале или гледале.
12