11 мај 2018 | Кафе пауза

10 примени на солта, коишто ќе ви го олеснат чистењето на вашиот дом

Освен за јадење, солта можете да ја употребите и за многу други нешта, како на пример за чистење дамки или намалување на горчливоста на кафето.

6 филмови поради кои ќе посакате да отпатувате во Рим

Лесно е да се вљубите во некоја локација, дури и ако никогаш не сте биле таму...

По Г-точката, време е да ја откриете и А-точката

Во женското тело постои уште една ерогена точка, наречена А-точка, која може да предизвика повеќекратни организми.

Фотографирањето на овие познати места може да ве однесе во затвор

Популарните туристички дестинации се одлични места за да направите по некоја фотографија за вашиот профил на Инстаграм која ќе добие многу лајкови.

3 знаци кои секоја жена треба да ги препознае кај мажот вреден за нејзината љубов

И за двете страни може да биде доста тешко да се пронајде личност која ја поседува вистинската мешавина на лични карактеристики.

30 едноставни начини да се ставите на прво место

Навистина е лесно да се зафатите со лудилото од секојдневниот живот и да ги занемарите вашите потреби.

14 познати фотографии што го измамија светот

Многумина мислат дека фотографиите направени пред појавата на Фотошоп се реални, но ова не е точно.

Мајчинството како инспирација за креативен успешен бизнис

Елена Петковска е една од мајките која по раѓањето на ќерка си, добила идеја да создаде нешто за најмалите – уникатни подароци со оригинални натписи на кирилица.

9 парови кои докажуваат дека богатите мажи не одбираат само топ модели

Постои стереотип дека сопругите на богатите и успешни мажи не прават ништо освен што одат во салони за убавина...

И вие ќе ги посакате: Мачките како инспирација за детали во домот

Милите крзнени миленици како главен адут во уредувањето на домот.

Неверојатни илустрации што ја доловуваат магијата на покривите во Париз

Рускиот уметник Евгениј Лушпин е познат по „моќта и светлината“ на неговите неверојатни слики.

15 фантастични изуми, чии пронаоѓачи треба да добијат Нобелова награда

Животот не е едноставен, па затоа дизајнерите измислуваат сè повеќе иновации, коишто ќе ни го олеснат. Овие 15 кул изуми, можат дефинитивно да ви се најдат во различни ситуации во животот.
12