И вие ќе ги посакате: Мачките како инспирација за детали во домот

И вие ќе ги посакате: Мачките како инспирација за детали во домот

Мачките не престануваат да го преполнуваат Интернетот со слатки видеа, профили на Инстаграм, облека и модни додатоци, а сега и со инспиративни идеи за уредување на домот. Тие умеат да се грижат за себе, најчесто не сте им потребни и единствена маана им е што не знаат самите да си ја отворат конзервата со храна.

И вие ќе ги посакате: Мачките како инспирација за детали во домот

Овие крзнени прекрасни животни можат да бидат одлична инспирација за детали во вашиот дом, како што се шолјите за кафе, приборот за јадење, табуретките, фотелјите… Погледнете ги овие делови од мебел или други предмети за домот и добијте идеја како да вклучите нешто „мачешко“ во својот дом. Можете дури и да изненадите со овие идеи некој кој е обожавател на мачките, а се вселува во нов стан.

1. Мека вреќеста табуретка

И вие ќе ги посакате: Мачките како инспирација за детали во домот

2. Чаши со принт, одлични и за дома и за подарок

3. Закачалка за клучеви

И вие ќе ги посакате: Мачките како инспирација за детали во домот

4. Дрвен часовник со силуета од мачка

И вие ќе ги посакате: Мачките како инспирација за детали во домот

5. Интересна шолја за чај

6. Стикери за околу прекинувачот за светло

И вие ќе ги посакате: Мачките како инспирација за детали во домот

7. Држач за стикери за бирото

И вие ќе ги посакате: Мачките како инспирација за детали во домот

8. Држач за сол и бибер

И вие ќе ги посакате: Мачките како инспирација за детали во домот

Дознајте и што прават мачките кога мислат дека никој не ги гледа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Голем љубител на „Star Wars“ и трилер-романи. И многу сакам мачки!

Поврзани содржини

Остави коментар