9 парови кои докажуваат дека богатите мажи не одбираат само топ модели

9 парови кои докажуваат дека богатите мажи не одбираат само топ модели

Постои стереотип дека сопругите на богатите и успешни мажи не прават ништо освен што одат во салони за убавина. Сепак, вистината е далеку од ова. Повеќето од овие сопруги се обични жени кои се образовани и имаат многу други интереси освен нивниот изглед. Овие среќни „познати“ бракови ќе ви докажат дека овој стереотип не е ништо повеќе од тоа.

1. Ричард Брансон и Џоан Темплман

9 парови кои докажуваат дека богатите мажи не одбираат само топ модели

Коосновачот на корпорацијата Virgin Group сака да презема ризици. Тој ја запознал својата сопруга на крајот на 70-тите и покрај тоа што таа била во брак, тој се обидувал да ја освои. На крајот Џоан попуштила и парот е заедно неколку децении и има 2 прекрасни деца.

2. Шон Паркер и Александра Ленас

9 парови кои докажуваат дека богатите мажи не одбираат само топ модели

Коосновачот на Фејсбук и Александра се венчаа во 2013-та година, а тоа беше една од најспектакуларните венчавки во историјата. Церемонијата се одржала во Калифорнија и чинела околу 9 милиони евра. Денес парот има 2 деца.

3. Руперт Мурок и Џери Хол

9 парови кои докажуваат дека богатите мажи не одбираат само топ модели

Руперт е сопственик на неколку кино компании и издавачки куќи низ целиот свет. Исто така тој е и извршниот директор на 21st Century Fox. Ова не е неговиот прв брак, а причината за разводите е тоа што тој премногу работи. Сепак, овој пар одгледува 10 деца и изгледа навистина среќно.

4. Кевин и Никол Систром

9 парови кои докажуваат дека богатите мажи не одбираат само топ модели

Кевин е основачот на Инстаграм, а социјалната мрежа е она што е денес благодарение на неговата сопруга. Никол го инспирирала да ги создаде филтрите и многу други важни карактеристики на Инстаграм. Парот се познавал уште на факултет, а во брак се од 2015-та година.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар