Неверојатни илустрации што ја доловуваат магијата на покривите во Париз

Неверојатни илустрации што ја доловуваат магијата на покривите во Париз

Рускиот уметник Евгениј Лушпин е познат по „моќта и светлината“ на неговите неверојатни слики. Неговите дела ги сочинуваат познати, како и мали градови и ја прикажуваат разната убавина на локации од целиот свет. Во една колекција, Евгениј го претставил неверојатниот поглед на Париз совршено доловувајќи ја магијата на „градот на светлината“.

Неверојатни илустрации што ја доловуваат магијата на покривите на Париз

Тој истражува неколку аспекти во неговите слики – од романтичните покриви, до тивките улици. Покрај неговото прецизно сликање и фотографскиот реализам, овие дела ја прикажуваат неверојатната способност на уметникот да ја претстави светлината.

Неверојатни илустрации што ја доловуваат магијата на покривите на Париз

Присутна во сè, од осветлените прозорци на зградите до уличните светилки, неговиот начин на сликање на секоја слика ѝ дава чувство на посветеност со малку мистериозност.

Неверојатни илустрации што ја доловуваат магијата на покривите на Париз

Покрај главниот град на Франција, Евгениј ги слика и удобните европски села, како и американските градови.

Неверојатни илустрации што ја доловуваат магијата на покривите на Париз

Без разлика дали гледаат во некој канал или сонуваат за некој познат мост, оние кои уживаат во делата на Евгениј речиси сигурно ќе бидат транспортирани на местото на сликата.

Неверојатни илустрации што ја доловуваат магијата на покривите на Париз

Погледнете и како изгледаат менталните заболувања и нарушувања претставени со помош на архитектура.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар