Фотографии од луѓе кои се толку фотогенични што веднаш ќе се откажете од вашите селфиња

Фотографии од луѓе кои се толку фотогенични што веднаш ќе се откажете од вашите селфиња

Дали некогаш сте изгледале навистина прекрасно, но кога некој ве фотографирал, не сте испаднале убаво? Некои луѓе немаат таков проблем! Всушност, за нив важи токму спротивното! Токму тогаш кога условите биле навистина необични и непријатни, тие успеале да испаднат совршено на фотографиите. Погледнете ги фотографиите на следниве неколку луѓе кои се толку фотогенични што нема да можете да им поверувате на очите…

Првата фотографија

Фотографии од луѓе кои се толку фотогенични што веднаш ќе се откажете од вашите селфиња

Ова бебе е роден фотомодел! Тоа само што излегло од стомакот, а веќе позира пред фотоапаратот!

Фотогенично бебе

Фотографии од луѓе кои се толку фотогенични што веднаш ќе се откажете од вашите селфиња

Ова бебе е вистински шмекер! Како да вели: „Еј, маче, јас ќе бидам најважниот маж во твојот живот!“

Еден момент пред да се случи неизбежното

Фотографии од луѓе кои се толку фотогенични што веднаш ќе се откажете од вашите селфиња

Замислете си ја нејзината реакција 2 секунди подоцна! Најверојатно не би се смеела.

Ова ги надминува сите граници на фотогеничноста!

Фотографии од луѓе кои се толку фотогенични што веднаш ќе се откажете од вашите селфиња

Дури и тогаш кога губи, тој победува!

Најзгодниот криминалец што некогаш постоел

Фотографии од луѓе кои се толку фотогенични што веднаш ќе се откажете од вашите селфиња

Се прашуваме за што е виновен… За тоа што влегол во нечие срце без дозвола?

Продолжете на следната страница за останатите фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар