07 февруари 2018 | Кафе пауза

Чоколадно суфле: Елегантен десерт што ќе го направите за 10 минути!

Прочитајте го деталното упатство и подгответе го овој вкусен десерт...

Акупресура во 2 чекори за ослободување од мамурлак, гадење и морска болест

Без разлика дали гадењето е предизвикано од бременост, морска болест или мамурлак, кога се чувствувате лошо сè што сакате е тоа чувство да исчезне.

Познати личности кои си го уништиле животот поради зависноста од сексот

Станува збор за сериозна зависност што може да доведе до смртоносни заболувања, лоши навики, разводи и уништен живот.

7 жени споделуваат како бракот (не) им ја променил врската со партнерот

Денес, повеќето парови живеат заедно долго пред бракот. Па, ова го поставува прашањето: Колку всушност бракот ја менува врската?

Мажите откриваат кои се најодвратните женски навики што не можат да ги поднесат

Неколку мажи во долгогодишна врска откриваат кои се најодвратните навики на нивните партнерки што најмногу им пречеле...

Како правилно да трчате надвор во зимските месеци?­

Трчањето во зима бара повеќе подготовка отколку само облекување на патиките. Потребно е внимателно да размислите за подготовките и за самото трчање.

Фотографии од луѓе кои се толку фотогенични што веднаш ќе се откажете од вашите селфиња

Следниве неколку луѓе се толку фотогенични што нема да можете да им поверувате на очите...

Неверојатни фотографии од најинтимните моменти на паровите

Минатото лето, еден пар ја контактирал 27-годишната Рокси Ерве, фотографка од Париз. Парот имал едноставно, но интересно барање – да ги фотографира во кревет.

17 митови за Африка во кои сите веруваме

Подгответе се за пореалистичен поглед кој ќе ги побие сите митови што сте ги имале за овој уникатен и прекрасен континент.

5 причини зошто Бикот е најдобриот пријател што можете да го имате

Овој знак поседува еден навистина значаен квалитет и тоа го издвојува од останатите знаци во зодијакот.

Поимот „сингл“ го определува вашиот љубовен статус, а не вашиот идентитет

Потрагата по сакана личност не е и не треба да биде главниот фокус во вашиот живот.

Зошто врската помеѓу сестрите и нивната мајка е нераскинлива?

Не постои ништо што оваа врска не може да го издржи бидејќи е изградена и зацврстена од најчистите емоции.