Фотографии од луѓе кои се толку фотогенични што веднаш ќе се откажете од вашите селфиња - Part 3

Фотографии од луѓе кои се толку фотогенични што веднаш ќе се откажете од вашите селфиња

Како од списание!

Фотографии од луѓе кои се толку фотогенични што веднаш ќе се откажете од вашите селфиња

Би можеле да држите рамнотежа и да позирате олку професионално?

Уживајте во секој момент

Фотографии од луѓе кои се толку фотогенични што веднаш ќе се откажете од вашите селфиња

Се прашуваме само каде гледаат сите останати?!

Волшебен момент

Фотографии од луѓе кои се толку фотогенични што веднаш ќе се откажете од вашите селфиња

Дали вака изгледа љубовта на прв поглед?

Сѐ ќе биде во ред!

Фотографии од луѓе кои се толку фотогенични што веднаш ќе се откажете од вашите селфиња

Колку позитивно момче! Можеме да си го замислиме неговото лице со раката на некое пакување за колачиња.

Сиромашен супермодел

Фотографии од луѓе кои се толку фотогенични што веднаш ќе се откажете од вашите селфиња

Овој бездомник изгледа подобро од некои модели! Не би се изненадиле ако некоја модна агенција го побара и го вработи.

Нема сомнеж дека овие фотографии се необични и интересни. Но, постојат и некои клише фотографии од одмор што луѓето ги споделуваат на Фејсбук


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар