Погледнете какви неверојатни фото-манипулации прави овој татко со неговите деца

Погледнете какви неверојатни фото-манипулации прави овој татко со неговите деца

Џон Вилхелм живее во Швајцарија заедно со неговата сопруга и 3 деца: 2 ќерки и 1 син. Отсекогаш го интересирала фотографијата, а љубовта кон ова хоби ја наследил од татко му кој бил искусен фотограф и поседувал голем број фотоапарати, објективи и темни комори. Џон не бил многу заинтересиран за фотографирање сѐ додека не ја фатил првата дигитална камера во раце. Тогаш, искрата во него блеснала и тој тргнал на едно возбудливо патување полно со разни искуства, учење техники и фотографии.

Погледнете какви неверојатни фото-манипулации прави овој татко со неговите деца

Во 2011 година тој почнал да се интересира за Фотошоп и 3Д алатки. Неговото фотографирање се претворило во вистинска страст и тој почнал да прави неверојатни фото-манипулации во кои главните улоги, секако, им припаднале на неговите деца. Погледнете ги неговите неверојатни фотографии…

Децата немаат избор

Погледнете какви неверојатни фото-манипулации прави овој татко со неговите деца

Сонувајќи го океанот

Погледнете какви неверојатни фото-манипулации прави овој татко со неговите деца

Собирање тоалетна хартија

Погледнете какви неверојатни фото-манипулации прави овој татко со неговите деца

Вечерата е послужена

Погледнете какви неверојатни фото-манипулации прави овој татко со неговите деца

Фабрика за банани

Погледнете какви неверојатни фото-манипулации прави овој татко со неговите деца

Обичен галеб што ги закача девојчињата

Погледнете какви неверојатни фото-манипулации прави овој татко со неговите деца

Продолжете на следната страница за останатите фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар