20 фотографии што морате да ги погледнете два пати за да сфатите што се случува на нив

20 фотографии што морате да ги погледнете два пати за да сфатите што се случува на нив

Дали некогаш сте виделе мачка со автоматско оружје? Сега ќе го направите тоа! Во денешно време стискањето на едно копче е сè што треба да направите за да овековечите неверојатен момент. Но, понекогаш играта на светлината, сенките и линиите создаваат неочекуван ефект. Токму затоа и решивме да ја направиме оваа колекција од фотографии со скриени значења што никогаш нема да ги заборавите.

1. Гледаме во кутриња или пржено пилешко?

(1) 20-fotografii-shto-morate-da-gi-poglednete-dva-pati-za-da-sfatite-shto-se-sluchuva-na-niv-www.kafepauza.mk

2. Хм, изгледа станува збор само за чанта

(2) 20-fotografii-shto-morate-da-gi-poglednete-dva-pati-za-da-sfatite-shto-se-sluchuva-na-niv-www.kafepauza.mk

3. Од каде ги купи хеланките?

(3) 20-fotografii-shto-morate-da-gi-poglednete-dva-pati-za-da-sfatite-shto-se-sluchuva-na-niv-www.kafepauza.mk

4. Океј, ова е навистина морничаво…

(4) 20-fotografii-shto-morate-da-gi-poglednete-dva-pati-za-da-sfatite-shto-se-sluchuva-na-niv-www.kafepauza.mk

5. Изгледа ова вино е предупредување дека алкохолот е лош за вашето здравје

(5) 20-fotografii-shto-morate-da-gi-poglednete-dva-pati-za-da-sfatite-shto-se-sluchuva-na-niv-www.kafepauza.mk

6. Упс, не сакав да влетам во твојата фотографија

(6) 20-fotografii-shto-morate-da-gi-poglednete-dva-pati-za-da-sfatite-shto-se-sluchuva-na-niv-www.kafepauza.mk

7. Изгледа некој друг ја користи оваа бања

(7) 20-fotografii-shto-morate-da-gi-poglednete-dva-pati-za-da-sfatite-shto-se-sluchuva-na-niv-www.kafepauza.mk

8. Ако погледнете подобро, ќе забележите мачка во длабока мисла

(8) 20-fotografii-shto-morate-da-gi-poglednete-dva-pati-za-da-sfatite-shto-se-sluchuva-na-niv-www.kafepauza.mk

9. Кој лак за коса и да го користи – мора да го пробаме!

(9) 20-fotografii-shto-morate-da-gi-poglednete-dva-pati-za-da-sfatite-shto-se-sluchuva-na-niv-www.kafepauza.mk

10. Оваа мачка изгледа како да држи мало автоматско оружје

(10) 20-fotografii-shto-morate-da-gi-poglednete-dva-pati-za-da-sfatite-shto-se-sluchuva-na-niv-www.kafepauza.mk

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар