16 мај 2017 | Кафе пауза

3 нешта што треба да ги нагласите кога барате покачување на платата

Фокусирајте се на тоа зошто го заслужувате, наместо зошто ви е потребно

Љубители на чај, загревајте ја водата во микробранова – поздраво е на тој начин!

Подготовката на чајот во микробрановата печка ослободува многу повеќе хранливи состојки отколку што се случува на шпоретот!

Црниот сладолед е новиот хит во светот: Би го пробале?

Дали сакате нешто повеќе од вообичаен сладолед?

Срушени куќи претворени во ремек-дела: Ова индонезиско село во боите на виножитото ќе ве воодушеви!

Кампунг Пеланги е мало село во Индонезија кое било трансформирано во неверојатна глетка од светли бои и волшебен дизајн, што многу се разликува од неговата претходна распадната состојба.

Како да ги ублажите неподносливите симптоми на менопаузата?

Експертите велат дека постои еден корисен начин на кој ќе можете да ги ублажите симптомите на менопауза и да водите нормален живот.

Како би изгледале познатите личности кога би си го промениле полот?

Погледнете ги следниве фотографии за да дознаете...

Како жените одлучуваат дали ќе започнат врска со некого?

Ако некогаш сте се прашувале кои се квалитетите што жените најмногу ги бараат кај мажите, ова истражување ќе ви ги даде клучните одговори.

Кафе со глуварче за детоксикација: Напивка што ќе ве спаси од тегоби и подуеност

Освен што од глуварчето може да се направи чај, малку познато е тоа што од него исто така може да направите и еден вид кафе.

Белите здолништа се хит за оваа сезона: Како да ги комбинирате и носите?

Белите здолништа се лесни за комбинирање и одговараат на сѐ! Еве како да ги комбинирате како вистинска модна дива.

Преместете ја канцеларијата во вашиот дом: 10 занимања кои можете да ги работите од дома

Дали некогаш сте размислувале да започнете да работите во топлината и удобноста на вашиот дом?

Покажете ги ноктите: 8 интересни пози за фотографирање на вашиот маникир

Промовирајте го вашиот совршен маникир на социјалните мрежи на еден нов и оригинален начин.
12