Покажете ги ноктите: 8 интересни пози за фотографирање на вашиот маникир

Покажете ги ноктите: 8 интересни пози за фотографирање на вашиот маникир

Само што направивте прекрасен маникир и, логично, сакате да им го покажете на сите вашето ремек-дело. Најдобра платформа за тоа се социјалните мрежи, но, како да ги фотографирате вашите нокти за тие да заблескаат во најдобро светло? Ние ви даваме неколку предлози…

1. Држете некој предмет

1-pokazhete-im-gi-vashite-nokti-na-site-8-zanimlivi-pozi-za-fotografiranje-na-vashiot-manikir-www.kafepauza.mk_

Најочигледно, тоа може да биде шишенце лак за нокти, но вашиот маникир можете да го истакнете и така што ќе држите шолја за кафе, букет цвеќе, и сето она што на вашиот маникир ќе му даде некоја своја приказна. Плус, на овој начин добивате ултра занимлива Инстаграм фотографија која ќе „заработи“ многу лајкови!

2. Испружете ја дланката и исправете ги прстите

2-pokazhete-im-gi-vashite-nokti-na-site-8-zanimlivi-pozi-za-fotografiranje-na-vashiot-manikir-www.kafepauza.mk_

Како надополнување, можете да додадете неколку модерни миди прстени за да направите совршена фотографија. Немојте да ги виткате прстите или да правите некоја друга поза со нив, бидејќи тоа ќе изгледа чудно. Исто така, внимавајте на аголот на фотографирање.

3. Прекрстени раце

3-pokazhete-im-gi-vashite-nokti-na-site-8-zanimlivi-pozi-za-fotografiranje-na-vashiot-manikir-www.kafepauza.mk_

Кога правите нешто со рацете, така што тие се движат и изгледаат спонтано и природно, добивате една од најдобрите фотографии што истовремено е и занимлива и динамична. Секако, ќе ви биде потребно некој да ве фотографира, но веруваме дека ќе се снајдете.

4. Потпрете се

4-pokazhete-im-gi-vashite-nokti-na-site-8-zanimlivi-pozi-za-fotografiranje-na-vashiot-manikir-www.kafepauza.mk_

Познато ви е она кога се досадувате, па ја навалувате главата на раката? Токму тоа ви е потребно за фотографирање на вашиот маникир. Секако, во фокусот треба да бидат ноктите, а не вашето лице.

5. Мудро сечење на фотографијата

5-pokazhete-im-gi-vashite-nokti-na-site-8-zanimlivi-pozi-za-fotografiranje-na-vashiot-manikir-www.kafepauza.mk_

Во смисла, ако имате навистина добар маникир кој сакате да го покажете, направете нешто со раката, но подоцна исечете ја фотографијата така што акцентот ќе падне исклучително на ноктите. Ништо друго не смее да го оттргнува вниманието од вашето ремек-дело.

6. Склопете ги дланките

6-pokazhete-im-gi-vashite-nokti-na-site-8-zanimlivi-pozi-za-fotografiranje-na-vashiot-manikir-www.kafepauza.mk_

Уште една интересна поза за фотографирање може да биде следната – држете нешто во едната рака, а другата склопете ја преку неа, така што дланките да бидат една покрај друга. Рацете можете да ги држите опуштено пред себе, а фотографијата повторно ќе ја исечете за да ја истакнете поентата.

7. Вкрстете ги прстите

7-pokazhete-im-gi-vashite-nokti-na-site-8-zanimlivi-pozi-za-fotografiranje-na-vashiot-manikir-www.kafepauza.mk_

Ова е уште една опција. Само внимавајте на аголот на фотографирање!

8. Истакнете го вашиот маникир со помош на некој материјал

8-pokazhete-im-gi-vashite-nokti-na-site-8-zanimlivi-pozi-za-fotografiranje-na-vashiot-manikir-www.kafepauza.mk_

Едноставно ставете ја раката на џемперот или ќебето или кој било материјал кој е контрастен, а кој повторно е сличен на вашите нокти. На пример, тие да бидат слични по боја. Обидете се ова да изгледа природно и опуштено.

6 чекори до совршен домашен маникир!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар