Црниот сладолед е новиот хит во светот: Би го пробале?

Црниот сладолед е новиот хит во светот: Би го пробале?

Дали сакате нешто повеќе од вообичаен сладолед кој служи само за да си го оладите јазикот? Ако вашиот одговор е да, тогаш ви го претставуваме овој прекрасен сладолед со боја на јаглен кој со својот изглед е толку убав што нема да сакате да го изедете.

1-dali-bi-go-probale-crniot-sladoled-e-noviot-hit-vo-svetot-www.kafepazua.mk_

Слаткарницата „Little Damage“ од Лос Анџелес е заслужна за овој изум кој веќе ги освои сите социјални мрежи и стана апсолутен хит помеѓу луѓето.

4-dali-bi-go-probale-crniot-sladoled-e-noviot-hit-vo-svetot-www.kafepazua.mk_

Според сведочењата, овој сладолед има вкус на бадем, и не само што изгледа сјајно, туку има и фантастичен вкус. Освен самиот сладолед, и корнетот е исто така обоен во црна боја, па овој десерт е совршен спој на естетско убавото и вкусното.

3-dali-bi-go-probale-crniot-sladoled-e-noviot-hit-vo-svetot-www.kafepazua.mk_

Доколку овој сладолед е премногу темен за вашиот вкус, секогаш можете да додадете малку шеќерни трошки на врвот, кокос, лешници и разни други додатоци.

5-dali-bi-go-probale-crniot-sladoled-e-noviot-hit-vo-svetot-www.kafepazua.mk_6-dali-bi-go-probale-crniot-sladoled-e-noviot-hit-vo-svetot-www.kafepazua.mk_7-dali-bi-go-probale-crniot-sladoled-e-noviot-hit-vo-svetot-www.kafepazua.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар