04 август 2019 | Кафе пауза

5 совети од Кајли Џенер за совршено селфи

Мал број луѓе се сеќаваат на времето кога не постоеја селфи фотографиите.

Истегнувајте го овој мускул секој ден за да ги избегнете болките во грбот

Лумбалниот мускул (guadratus lumbordum) е еден од најголемите причинители на болка во грбот.

Етерични масла кои ги смируваат изгорениците од сонце

Лето без изгореници е исто како утописка бајка со среќен крај.

5 начини да ја овековечите вашата љубов доколку не сакате да се венчате

Бракот е романтичен, но тоа не единствениот начин да си ги потврдите меѓусебните чувства со партнерот.

9 карактеристики на вистински злобните луѓе

Група германски и дански научници откриле дека навистина постојат луѓе чии срж, свест и душа, се едноставно злобни.

Суеверија: Резултат на потсвеста, желбите или чиста имагинација?

Во многу традиции, па и во нашата, се задржале многу обичаи од постарите времиња кои денес се сметаат за суеверија.